W jaki sposób przygotować transport okien do domu?

0
1830

W jaki sposób rozplanować przewóz okien PCV?

Okna PCV należą do obiektów, których przewóz wymaga zachowania specjalnej przezorności. Prosto powiedzieć, ale w jaki sposób się do tego zabrać? Przygotowanie do przewozu z uwagi na wielkość okien PCV i ich wrażliwość,  sugerujemy zlecić firmie spedycyjnej. Musimy natomiast uprzednio zadbać o przygotowaniu okien PCV do załadunku. W jaki sposób to zrobić? Okna PCV muszą zostać zabezpieczone, oblepione folią strecz. Jeśli przewozimy więcej niż jedno okno, włożyć pomiędzy okna dla przykładu papierowy arkusz, aby osłaniał przed zniszczeniem. Najdoskonalszą formą przewozu okien czy luster jest załadowanie na specjalistyczny, wykonany z drewna wieszak przeznaczony do transportu okien. Jeśli kurier ma w samochodzie zamontowany stojak do przewozu okien, wówczas mogą być one transportowane luzem. Okna okażą się przewożone taką metodą, że będą oparte o wieszak. Okna przeważnie powinny być zabezpieczone trokami oraz matami, tak żeby absolutnie nie uległy uszkodzeniu.

BACZNOŚĆ! Powinno się zawsze spytać transportowca czy dostarcza stojaków do transportu okien. Czasem mogą dołożyć oni dodatkową opłatę przy takiej usłudze.

Czy dużo kosztuje przewóz okien?

Cena przewozu okien do domu jest zależna od kraju tudzież gabarytów i liczby okien PCV.

Tranzyt okien PCV u nas

W momencie przewozu pojedynczego okna dla przykładu balkonowego sumpt tego transportu stanowi około 80-200 złotych

Tranzyt okien do Słowacji

Sumpt tranzytu okien z terenu Polski do odległego kraju wynosi 450 – 1100 zł

Jak można zaobserwować transport okien do domu jest stosunkowo drogi dlatego są powody by spędzić sporo życia szukając najatrakcyjniejszej oferty bądź kupić okna po przyjeździe i nie zajmować się przewozem. Takie podejście oszczędzi nam mnóstwo kłopotów lecz wybór za granicą może być mały w zestawieniu z Polską, która obecnie jest największym europejskim eksporterem okien PCV.