Foliopaki z nadrukiem – fachowe wykorzystania

0
2235

Składnikiem przesądzającym o wysokim pułapie bezpieczeństwa kopert SecureBAG jest struktura zrobiona z solidnej, wzmacnianej folii oraz typ wykorzystanej tasiemki klejącej.

Taśma „niskiego bezpieczeństwa” stosuje powierzchnię warstwy klejącej permanentnego, takiego samego jak w foliopakach kurierskich, pokazującego próby włamania siłowego. Koperta middle security posiada tasiemkę plombującą ujawniającą ślady ingerencji przy popularnych próbach włamań. Taśma high security jest jeszcze wyposażona we wskaźniki termiczne i zawilgocenia. Taki model taśmy klejącej odznacza się najlepszym poziomem zabezpieczenia, co zostało stwierdzone aprobatą Ośrodka Mechaniki Precyzyjnej. Taśma ujawnia próby włamania dzięki zastosowaniu wszystkich dziś używanych metod manipulacji (siłowej, niską i wysoką temperaturą, a również metodzie wilgotnościowej).

Specyficzną odmianą kopert BezpiecznaTORBA są foliopaki bezpieczne przeznaczone do przewozu pieniędzy w walizkach barwiących. Są to artykuły dedykowane do przewożenia banknotów, ich zabezpieczenie polega na tym, iż w wypadku grabieży stymulowany jest system koloryzujący, który to wnika do wnętrza koperty kurierskiej i trwale zabarwia choćby 10% dowolnego banknotu.

Niepowtarzalnym z gatunków foliopaków bezpiecznych są woreczki na drobne pieniądze. Zważając na to że muszą przetrwać duże obciążenie dodatkowo być niewrażliwe na przerwanie przez ostre krawędzie monet, projektowane są ze specjalnej – mocnej i wytrzymałej – koekstrudowanej płachty LDPE. W wypadku woreczków, które muszą utrzymać paręnaście kilogramów drobnych, montuje się dość szeroką tasiemkę opatrzoną rączką. Do tworzenia zasiłków kasowych stosuje się nieduże woreczki strunowe.

Foliopaki BezpiecznaTORBA znalazły już wszechstronne zastosowanie w przechowywaniu próbek zbóż, żywności, rzepaku, kukurydzy, antracytu oraz pozostałych artykułów drobnych. Coraz większe użycie kopert bezpiecznych spowodowało, że są dostępne we wszystkich znanych rozmiarach, dzięki czemu absolutnie nie ma kłopotu z dobraniem pożądanego rozmiaru koperty kurierskiej do pakowanych produktów.

Wpis gościnny: koperty kurierskie producent emGRAF