Przeprowadzka Poznań Rataje

0
2484
Rataje Poznań

Przeprowadzka to z reguły stresujący moment w naszym życiu. Musimy wszystko przekształcić w naszym codziennym życiu. Pakowanie, planowanie… to wszystko powoduje ból głowy. Jak zatem przygotować się do przeprowadzki tak, aby zminimalizować stres z nią związany? Przeanalizujemy to na podstawie przeprowadzki pana Marcina (przeprowadzka odbyła się na poznańskich ratajach).
W życiu każdego młodego człowieka przychodzi taki moment w którym wyprowadza się od rodziców. I tak też było u pana Marcina. Jako, że pan Marcin jest młodym człowiekiem jednak już bardzo świadomym, odezwał się do nas 2 miesiące wcześniej żeby wypytać szczegóły, dopytać o wolne terminy, itd.

Zaproponowaliśmy panu Marcinowi aby w pierwszej kolejności dokonał analizy swojego mienia pod kątem przydatności – pamiętajmy, że przeprowadzka to doskonały moment, żeby zrobić porządek i niepotrzebne rzeczy sprzedać bądź po prostu oddać lub wyrzucić.
Następnie wyselekcjonowane mienie odpowiednio popakować w kartony lub odpowiednie torby. Bardzo dużą uwagę warto poświęcić na odpowiednie oznaczenie kartonów – pamiętajmy aby firmę przeprowadzkową poinformować o kartonach w których znajduje się np. szkło.

Uwaga szkło!Tak zapakowane mienie po pierwsze będzie nam łatwiej wypakować w nowej lokalizacji a po drugie unikniemy ewentualnych szkód podczas transportu.
Ważne jest także, żeby firmę przeprowadzkową zarezerwować już znacznie wcześniej. Jeżeli zostawimy to na ostatnią chwilę to może się okazać, że nie będzie miał nas kto przeprowadzić. Pan Marcin na 1.5 miesiąca przed przeprowadzką umówił się z nami na termin dlatego mógł być pewien, że zespół przeprowadzkowy zjawi się u niego dokładnie w ten dzień na który planuje przeprowadzkę.

Oczywiście – co warte jest także podkreślenia – konkretnej ceny za przeprowadzkę nie da się dokładnie ustalić. Każda z przeprowadzek cechuje się własnym tokiem działania… dlatego jeżeli przeprowadzasz się np. w Poznaniu to w mieście obowiązuje stawka godzinowa.

Jeżeli zależy Ci na usłudze przeprowadzki Poznań to koniecznie skontaktuj się z nami i umów się na konkretny dzień i godzinę. Zapraszamy!