Przewóz motocykla na przyczepie

0
2076

Przyczepkę mamy możliwość pożyczyć na przykład w warsztacie, serwisie jednośladów lub na stacji benzynowej i przewieźć samemu własny jednoślad. Należałoby jednak być racjonalnym jeśli nie dysponujemy doświadczeniem w rzeczonego rodzaju transporcie bo mamy możliwość narazić swój pojazd na zniszczenie lub podrapanie jeżeli na przykład źle umocujemy go na przyczepce. Więc jeśli nie ufasz swoim zdolnościom motorycznym lepiej będzie zadzwonić po profesjonalną ekipę z Przeprowadzki Jelenia Góra, jeśli jednak chcesz wykonać wszystko samodzielnie – zapraszamy do lektury.

Aby przetransportować pojazd na przyczepce należy właściwie go zabezpieczyć. Własnoręcznie można umocować motocykl na standardowej przyczepie w następujący sposób:

  • Postawić koło motocykla w rogu przyczepy.
  • Rzemień spinający umocować na przednie koło. Najlepiej przeciągnąć pas poprzez spodnią półkę zawieszenia oraz zamocować o przyczepkę po przeciwnej stronie kierownicy.
  • Przełożyć pas ściągający poprzez siedzisko motoru oraz przymocować do podłogi przyczepki.

Przyczepianie pojazdu jest niewyobrażalnie ważne, ponieważ szybkie przemieszczenie się go po przyczepie może mieć tragiczne konsekwencje w formie dzwonu.
Istnieją też alternatywy wypożyczenia zawodowej przyczepki zaprojektowanej do transportu motocykli, zaopatrzonej w najazd a także uchwyt, w którym się kładzie przednie koło. Cena wydzierżawienia takiej przyczepki to około 50 złotych za dobę (dodatkowo kaucja przeważnie ok. 200 złotych). Na takiej specyficznej przyczepie można przeważnie przetransportować jeden bądź dwa motorowery. Miejmy w pamięci, że potrzebujemy auto z hakiem holowniczym oraz pasy ściągające!

Najbardziej rozwiniętą opcją jest przyczepa podłogowa z daszkiem ( osłania przed złymi warunkami pogodowymi)

Nota: Przyczepka winna mieć ważne OC!
Miejmy w pamięci: Prawko kategorii B upoważnia do kierowania pojazdem z przyczepą o dopuszczalnej wadze całkowitej nieprzekraczającej masy własnej samochodu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 ton.