Przewóz jednośladów – czyli niełatwa sprawa

0
1872

Rosnąca liczba młodych ludzi zaczyna uprawiać aktywności fizyczne. Poniektórzy się boksują, następni uprawiają wyjątkowo rozpowszechniony w obecnych czasach chód z kijkami, natomiast pozostali preferują jazdę na bicyklu. I o ile do biegów krótkodystansowych faktycznie nic nie jest nam nieodzowne, do Chodów Wspomaganych – Nordic Walking konieczne nam są zaledwie kijki, które to szczególnie łatwo jest przetransportować nawet na motorze, to z jeżdżeniem na rowerze jest nieco trudniej, bowiem rower jest instrumentem przecież ociupinę większych wymiarów, niż kijki.

Co zatem w sytuacji, w której planujemy przewieźć nasz rower autem, bowiem wybieramy się dla przykładu na parę tygodni na wczasy i w tych miejscach także zamierzamy praktykować naszą ukochaną dziedzinę sportową nawet amatorsko? Usprawnioną sytuację mają osoby będące w posiadaniu samochodu opatrzonego obszernym bagażnikiem, gdzie owy jednoślad się zmieści. Natomiast jeśli nie dysponujemy takim autem, to co wówczas jeśteśmy w stanie uczynić? Czy przymuszeni jesteśmy wtedy wycofać ze swoich rozrywek i na te kilka dni zrezygnować z jeżdżenia na jednośladzie, pomimo, że wybitnie nie mamy na to ochoty? Naturalnie, że z niczego nie potrzebujemy rezygnować. Istnieje pewny sposób na to, żeby przewieźć rower metodą wygodną i praktycznie niezależną czy wyjeżdżamy tylko 60 km od miasta naszego zakwaterowania, czy też podróż ta jest nieco większa i wynosi np przykład sześćset km.

Bagażnik kolarski to jest dobre panaceum

Znakomitym lekarstwem w owej sytuacji jest specjalny bagażnik rowerowy, który to jest możliwość bez wiekszych kłopotów zamontować u góry samochodu. Nieistotne, czy nasz samochód jest duży czy to jest względnie mniejszy pojazd – ten bagażnik można umieścić na dachu jakiegokolwiek samochodu. Wtedy specjalnie układa się na bagażniku jednoślad, który to jest tam umocowany porządnie i dzięki temu w trakcie podróży absolutnie nic mu się nie stanie. Rower taką metodą przymocowany nie ma możliwośći spaść z dachu, a więc jest zupełnie bezpieczny. Jakkolwiek jednak kłopotem może być kupno owego bagażnika rowerowego – nie wszyscy ludzie wiedzą, w jakim miejscu go kupić. Opłaca się odwiedzić sklep w internecie, w jakim można coś takiego zamówić i to w dodatku po bardzo dobrej cenie.