Jak zorganizować transport okien?

0
2277

Okna należą do przedmiotów, których przewóz potrzebuje zachowania niezwykłej uwagi. Łatwo powiedzieć, lecz w jaki sposób się do tego zabrać? Transport z uwagi na rozmiary okien i ich delikatność,  najlepiej powierzyć korporacji przewozowej. Należy natomiast wcześniej pamiętać o przygotowaniu okien PCV do załadunku. W jaki sposób się do tego zabrać? Okna PCV muszą zostać zapakowane, obklejone folią strecz. W przypadku gdy wysyłamy więcej niż jedno okno PCV, umieścić pomiędzy okna na przykład karton, aby osłaniał przed zarysowaniami. Najwłaściwszą techniką przewozu okien czy też luster jest załadowanie na profesjonalny, drewniany wieszak przeznaczony do transportu szkła. Jeśli fachowiec posiada w samochodzie stojak do transportu okien PCV, wtenczas mogą być przewożone bez opakowań. Okna PCV okażą się transportowane w ten sposób, że będą oparte o wieszak. Okna PCV każdorazowo powinny być porządnie zabezpieczone trokami oraz specjalnymi matami, tak żeby absolutnie nie uległy uszkodzeniu.

BACZNOŚĆ! Powinno się zawsze podpytać transportowca czy też dostarcza stojaków do transportu okien PCV. Nieraz mogą dołożyć oni specjalną opłatę przy takiej usłudze.

Czy dużo kosztuje transport okien PCV?

Cena przewozu okien zależy od kraju tudzież gabarytów i liczby okien PCV.

Tranzyt okien PCV w Polsce

  • W przypadku przewozu samego okna na przykład tarasowego sumpt tego transportu stanowi ok. 120-280 zł

Transport okien PCV do Czech

  • Sumpt przewozu okien PCV z naszego kraju do obcego kraju wynosi 550 – 900 zł

Jak można dostrzec transport okien jest stosunkowo drogi zatem są powody by spędzić dużo życia szukając najlepszej propozycji lub kupić okna i drzwi na miejscu i absolutnie nie interesować się transportem. Takie wyjście oszczędzi nam wiele kłopotów aczkolwiek asortyment na obczyźnie może okazać się ograniczony w zestawieniu z Polską, która obecnie jest najważniejszym europejskim eksporterem okien do domów.

Dowiedz się więcej: okna pcv bolesławiec